آشنایی با واردات و ترخیص لاستیک

واردات و ترخیص لاستیک

آشنایی با واردات و ترخیص لاستیک

واردات و ترخیص لاستیک : یکی از کالاهای پرکاربرد در صنایع مختلف لاستیک می باشد. در این مقاله قصد داریم به روش های ترخیص این کالا بپردازیم. لاستیک یکی از کالاهای پرکاربرد در صنایع تولیدی مختلف می باشد که معمولا با مواد اولیه خاص و روندهای تولیدی گوناگونی طراحی و تولید می گردد. از این رو با توجه به کمبود امکانات تولیدی و مواد اولیه در کشور ما، واردات و ترخیص لاستیک از گمرک نسبت به تولید آن بیشتر انجام می شود و این کالای پرکاربرد بیشتر به صورت یک محصول وارداتی در صنایع مختلف استفاده شده و مشتریان ویژه خود را دارد.

در صنایع خودرو سازی، ماشین آلات صنعتی، ماشین آلات کشاورزی، وسایل نقلیه هوایی و دریایی و حتی بسیاری از صنایع تولیدی لاستیک به عنوان یک کالا و مواد اولیه کاربردی در صنایع مختلف شناخته شده و استفاده می شود، به طوری که تولید یا فروش این محصول همواره مشتریان و خریداران ویژه خود را دارد و می تواند یک تجارت پرسود شناخته شود؛ اما همانطور که گفته شد با توجه به کمبود امکانات تولیدی، مواد اولیه و عدم آگاهی کافی از فرمولاسیون ساخت و تولید این محصول، واردات و ترخیص لاستیک از گمرک برای انجام معاملات تجاری پرسودتر از تولید آن شناخته شده و همچنین دردسرهایی کمتری برای فروشندگان دارد.

واردات لاستیک یک تجارت پر سود در کشور شناخته می شود؛ زیرا شما به راحتی می تواند این کالا را از کشورهای چین، ترکیه، امارات متحده عربی، کره، هند و حتی کشورهای اروپایی خریداری نموده و با بالاترین سود در بازارهای کشور به فروش برسانید. مرغوبیت کالاهای خارجی همواره یکی از ملاک های مهم مشتریان در زمان خرید می باشد و با توجه به تنوع محصولات مرغوبیت لاستیک های خارجی و وارداتی سال ها است که مورد تایید مشتریان قرار گرفته و لذا با این تفاسیر شما به راحتی و بدون پرداخت هزینه های تبلیغات و بازاریابی می توانید کالای وارداتی خود را در بازارهای مختلف به فروش برسانید.

بنابراین اگر قصد دارید از یک کالای پرفروش خارجی برای تجارت بین المللی خود استفاده کرده و تجارت خود را گسترش دهید، واردات لاستیک همواره می تواند یک انتخاب ایده آل، موثر و پرسود برای شما و کسب و کارتان باشد.

شرایط و ضوابط واردات و ترخیص لاستیک از گمرک

واردات و ترخیص لاستیک از گمرک چندان شرایط و ضوابط خاصی ندارد و مطابق با قوانین بین الملل و قوانین داخلی کشورهای مبدا و مقصد تجارت های بین المللی انجام می شود. همچنین در این زمینه می توانید از خدمات ترخیص کاران حرفه ای و شرکت های بازرگانی نیز استفاده کنید. بنابراین در تجارت یا واردات و ترخیص لاستیک از گمرک با قوانین و شرایط پیچیده ای مواجه نیستید، بلکه با توجه به تمهیدات دولت در برخی موارد می توانید از مزایای واردات لاستیک در افزایش سود دهی های تجارت خود نیز بهره مند شوید.

با این تفاسیر لازم است یادآور شویم که هر کاری به کاربلد و متخصص خود نیاز دارد تا تمامی پیچیدگی ها و دشواری ها را با برنامه ریزی های دقیق مدیریت نموده و در پیشبرد اهداف کسب و کار موثر واقع شود.

در خصوص واردات و ترخیص لاستیک از گمرک پیچیدگی ها و دشواری های این فعالیت تجاری به قوانین خاص واردات لاستیک در کشور مربوط می شود که از جمله آن ها می توان به قوانین تجارت با کشورهای مختلف، شناخت کالاهای ممنوعه، آشنایی با کشورهایی که اجازه معامله و مبادله تجاری را با آن ها نداریم و شرایط خاص ترخیص لاستیک از گمرک اشاره کرد.

به عبارت بهتر با توجه به تنوع لاستیک و کاربردهای متنوع آن در صنایع مختلف کد تعرفه های مختلفی برای واردات لاستیک معرفی شده اند که در زمان ثبت سفارش و سایر مراحل واردات و ترخیص کالا از گمرک بدان نیاز دارید، پس بهتر است کتاب قوانین و مقررات صادرات و واردات کالا در کشور یا آیین نامه ها و بخشنامه های تدوین شده در این زمینه را مطالعه نموده و اطلاعات خود را مرتبا به روز کنید تا همواره با اطلاعات دقیق و آگاهی کاملی امور بازرگانی و فعالیت های تجاری خود را مدیریت کرده و در نهایت در زمینه واردات و ترخیص لاستیک از گمرک به یکی از تجار موفق و مطرح تبدیل شوید.

یک راه ساده‌تر در زمینه آشنایی با قوانین و ضوابط خاص واردات و ترخیص لاستیک از گمرک این است که با مشاورین بازرگانی در این زمینه مشورت کنید و همواره با دانش و راهنمایی‌های آن ها فعالیت‌های گوناگون خود را برنامه‌ریزی نمایید. مشاورین متخصص بازرگانی با تمامی قوانین و ضوابط خاص از جمله مراحل واردات کالا، مجوزهای ترخیص و ثبت سفارش، هزینه‌های گمرکی، تعرفه های خاص گمرکی و سایر شرایط خاص در خصوص واردات و ترخیص لاستیک از گمرک آشنا هستند و می توانند با علم بهتری در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

واردات و ترخیص لاستیک از گمرک با ترخیص کاران حرفه ای

آموزش و شناخت قوانین و شرایط خاص واردات و ترخیص لاستیک از گمرک، قطعا می تواند در هر چه بهتر انجام شدن امور بازرگانی تجارت شما موثر واقع شود؛ اما در یک نگاه دقیق تر زمان و هزینه زیادی را از شما گرفته و چه بسا شما را از رسیدگی به امور مختلف و تجارت های پرسود دور می کند، پس بهترین راه حل در این زمینه چیست؟

در تجارت های بین المللی خصوصا واردات کالا، کمک گرفتن از همکاران و ترخیص کاران حرفه ای قطعا یک انتخاب ایده آل در کاهش هزینه ها و در نهایت صرفه جویی در وقت شما می باشد. در زمینه واردات و ترخیص لاستیک از گمرک نیز شرایط به همین منوال است، یعنی شما می توانید از یک ترخیص کار حرفه ای برای انجام امور بازرگانی تجارت خود کمک بگیرید. ترخیص کاران حرفه ای با تمامی قوانین و شرایط ترخیص کالا از گمرک آشنا هستند و می توانند مجوزهای لازم در این زمینه را به راحتی از مراجع مربوطه برای شما دریافت کنند، بدون آنکه نیازی به حضور شما در این زمینه باشد.

بنابراین کمک گرفتن از ترخیص کاران حرفه‌ای هزینه‌های شما را در واردات و ترخیص کالا به شدت کاهش داده و بر سرعت روند ترخیص کالا از گمرک موثر می باشد. بدین ترتیب با مراجعه به شرکت های بازرگانی با سابقه و معتبر در این زمینه می توانید از خدمات فوق العاده ترخیص کاران بهره‌مند شوید.

نگارنده مقاله آشنایی با واردات و ترخیص لاستیک : آقای مهندس مهدی شکوری،‌ مشاور و مدرس امور ترخیص کالا

جهت برخورداری از مشاوره ترخیص کالا می توانید با شماره ۰۹۳۸۲۶۹۵۲۷۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *