آشنایی با مفهوم پروانه تردد در صادرات و واردات

پروانه تردد در صادرات و واردات

آشنایی با مفهوم پروانه تردد در صادرات و واردات

پروانه تردد در صادرات و واردات : همانطور که همه‌ی شما عزیزان می دانید کارهای مربوط به تجارت دارای قوانین خاص خود هستند که باید به طور کامل این قوانین رعایت شوند که اگر غیر از این باشد کسانی که می‌خواهند در این زمینه فعالیت کنند موفق نخواهند شد. بسیاری از شرکت‌ها هستند که در تمامی زمینه‌های مربوط به صادرات و واردات و گرفتن مدارک مورد نیاز به شما کمک کنند.

برخی از تاجران هستند که چندین سال است که در این زمینه فعالیت می کنند و خود به تنهایی از پس تمامی کارهای برمی‌آیند.شاید این افراد قبل از اینکه وارد این بازار کار شوند مهارت‌های لازم را دیده‌اند و به تمامی قوانین آگاهی دارند اما برای افرادی که تازه وارد هستند جای نگرانی نیست و برای اینکه بتوانند در این زمینه پیشرفت کنند می‌توانند از این شرکت‌ها برای گرفتن مدارک مورد نیاز برای حمل و نقل کالاها وارداتی و یا صادراتی و گرفتن پروانه تردد کمک بگیرند.

 

تعریف پروانه تردد

شاید تا به اینجا چندان تعریف دقیقی از این مدرک نشده است اما به طور مختصر آن را توصیف خواهیم کرد. این مدرک نیز یکی از مدارک مهم در جهت حمل و نقل کالاهای وارداتی و صادراتی از مرزهای بازرگان و سهلان است و شما برای اینکه بخواهید کالای خود را به کشور دیگر صادر کنید پس از طی کردن تمامی مراحل باید این مدرک مهم را نیز اخذ کرده باشید تا کالای شما در شهر و یا کشوری توقیف نشود و تمامی مراحل همانطور که پیش بینی کرده اید پیش برود. اگر چه امسال با مشکلات زیادی روبه و شده ایم و مراحل واردات و صادرات افت داشته است اما شما با مراجعه به شرکت های معتبر و اخذ بسیاری از مدارک از جمله پروانه تردد به راحتی می توانید به کار خود ادامه بدهید.

 

مراحل صدور پروانه تردد

اخذ این مدرک نیز مانند بسیاری از مدارک دیگر در این زمینه دارای مراحل متفاوتی است. همانطور که شما برای واردات و صادرات کالاها از نوع خاصی از حمل و نقل استفاده می کنید پروانه تردد نیز باید با توجه به نوع وسیله نقلیه شما با نوع کالا به ثبت می رسد. صادرات و واردات کالاها دارای مراحل بسیار زیادی است که باید تمامی آن ها بصورت قانونی طی شود تا اجازه ورود و خروج از کشور صادر شود. تمامی کشورها تمامی قوانین خاص خود را در این زمینه دارند و کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند شاید اطلاعات کاملی را درباره آن ها داشته باشند شما نیز می‌توانید با در نظر گرفتن نوع حمل و نقل و کالای مورد نظر پروانه تردد را از این شرکت ها اخذ کنید.

شاید در بسیاری از مناطق از جمله استان خوزستان بارها با وسیله‌های نقلیه با پلاک‌های اروند را دیده باشید و برایتان سوال پیش بیاید که چطور این ماشین‌های خارجی در کشور تردد می کند و گرفتن مجوزهای مربوط به این وسایل حمل و نقل به چه صورت است؟ هنگامی که افراد این ماشین ها را خریداری می کنند برای آن ها شرایطی وجود دارد که یکی از آن‌ها این است که تنها 15 روز می توانند خارج از استان تردد کنند. پس پروانه تردد تنها مربوط به حمل و نقل های خارج از کشور نیست و می تواند در داخل کشور نیز برای برخی از وسایل نقلیه شرایط خاصی از نظر تردد وجود داشته باشد.

 

پروانه‌ تردد برای حمل و نقل کالاهای وارداتی و صادراتی به چه صورت است؟

پروانه تردد برای حمل و نقل کالاهای وارداتی و صادراتی به چه صورت است؟ بارها نام صادرات و واردات کالاها را از مرزهای مختلف از جمله بازرگان و سهلان شنیده اید. کسانی که در زمینه صادرات و واردات انواع کالا فعالیت می کنند می دانند که پروانه تردد یکی از مهم‌ترین مدارک در زمینه کار تجارت است و بدون آن کالای مورد نظر شما برای صادرات به این کشور نمی‌تواند حتی از کشور خارج شود به همین دلیل برای اخذ آن باید به شرکت های معتبر در این زمینه مراجعه کرد.

قوانین کشور امروزه به دلیل مشکلات بیماری بر روی تمامی کالاها حساسیت به خرج می دهد یعنی اگر شما قبلا برای صادرات و نوع حمل و نقل کالای خود ده مدرک را از سازمان‌های مختلف اخذ می کردید و در اختیار گمرک قرار می دادید تا مراحل تکمیل شود امروزه باید یازده مدرک را اخذ کنید.

پروانه تردد تنها مربوط به صادرات انواع کالاها نیست و شامل تمامی کارهای مربوط به تجارت است و شما برای اینکه مدت زمان زیادی را صرف اخذ این مدرک نکنید و بتوانید کالای مورد نظر خود را سریع‌تر به دست کشور یا مشتری برسانید بهتر است به این شرکت‌ها مراجعه کنید چرا که افراد با تجربه‌تری در این زمینه وجود دارند که می توانند در مدت زمان کوتاه‌تر کارهای مربوط به اخذ پروانه تردد را برای شما انجام دهند.

 

انواع حمل و نقل کالا و پروانه‌ تردد

بدون شک تا به اینجا با تعریف این کلمه آشنا شده اید و می‌دانید که این مدرک یکی از مهم ترین مدارک در زمینه صادرات و واردات کالاها شناخته می شود. حمل و نقل کالاها دارای انواع مختلفی است و شما باید با توجه به نوع کالای خود نوع حمل و نقل آن را انتخاب کنید و مدارک لازم برای اخذ پروانه تردد را در دست داشته باشید. اگر در این زمینه نمی توانید سریع عمل کنید و فکر می‌کنید با مشکلاتی مواجه می شوید بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید یکی از معتبرترین شرکت‌هایی که می توانند به شما در این زمینه کمک کنند شرکت بازرگانی در مرز بازرگان و سهلان است که در حال فعالیت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *