آشنایی با واردات و ترخیص لیفتراک

واردات و ترخیص لیفتراک

آشنایی با واردات و ترخیص لیفتراک

واردات و ترخیص لیفتراک : در این مقاله قصد داریم به طور تفصیل در مورد چگونگی واردت و ترخیص لیفتراک صحبت کنیم. هر روزه با پیشرفت تکنولوژی، امکانات و رفاه برای انسان ها بالاتر می‌رود. با صنعتی شدن کارخانه‌ها، به این فکر افتادند که برای رفع نیازها و حمل کالاها و وسایل نیاز به ماشینی مانند لیفتراک است. این ماشین برای جا‌به‌جایی و بلندکردن وسایل بسیار پرکاربرد است و در اکثر کارخانه های بزرگ چندین لیفتراک استفاده می‌شود. واردات کالا به کشور در زمانی رخ می‌دهد که کشور مورد نظر نتواند مواد اولیه و نیروی انسانی کافی برای تولید کالای موردنظر را فراهم کند از این رو واردات بهترین گزینه است. پس از واردات و بررسی های ضروری، نوبت به ترخیص و آزادسازی کالا و رسیدن آن به دست صاحب خود می‌رسد. بنابراین باید مراحل تعیین شده را به ترتیب طی کنید و با ارائه مدارک و مجوزات لازم اعتبار و درستی کالا را در گمرک به اثبات رسانید.

 

تعریف لیفتراک 

لیفتراک نوعی ماشین است که برای جا به جایی وسایل و کالاهای سنگین در کارخانه‌ها و انبارهای بزرگ استفاده می‌شود. این ماشین دارای دو شاخک است که در جلوی ماشین تعبیه شده و برای بالا و پایین بردن وسایل استفاده می‌شود. همچنین دارای یک اتاقک برای راننده است که باید جا‌به‌جایی ها و میزان کالاها را تخمین بزند و بار مجازی که هر لیفتراک می تواند جا‌به‌جا کند توسط کارخانه بر روی آن درج می شود.

انواع دستگاه لیفتراک برای واردات

 1. لیفتراک های دوگانه سوز و هیبریدی: سوخت این لیفتراک از بنزین و گاز است که به لیفتراک های دوگانه یا هیبریدی معروف می‌باشد. از مزایای این ماشین می‌توان به کارایی و توانایی آن با برق اشاره کرد.
 2. لیفتراک برقی: این ماشین با استفاده از نیروی برق کار می‌کند و بدون آن امکان راه اندازی نمی‌باشد. از لیفتراک برقی برای انبارها و تولیدی هایی استفاده می‌شود که میزان مصرف سوخت فسیلی آن ها به حداقل رسیده است. از مزایایی که این لیفتراک دارد می‌توان به عدم دودزایی و آلاینده ها و صدای بسیار کم اشاره کرد.
 3. لیفتراک دیزلی: این لیفتراک نسبت به سایر لیفتراک ها از کاربرد بیشتری برخوردار است. توان بالایی در جا‌به‌جایی و حمل اجسام سنگین دارند و ارتفاع آن ها بلندتر از دیگر لیفتراک ها است. این نوع لیفتراک به دلیل دارا بودن اتاقک دیزلی بیشتر در محیط‌های باز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

هزینه ترخیص لیفتراک از گمرک

هزینه ترخیص کالا براساس شاخصه هایی مانند تعداد و اندازه کالا، مدت نگهداری در انبارها، محاسبات حقوق ورودی و پرداخت عوارض موجود، ارائه مدارک لازم، ارزش سیف کالا و… تعیین می‌شود. تعرفه گمرکی از دیگر موارد مهم در واردات و ترخیص است که کدهای آن برای لیفتراک به شرح زیر می‌باشد:

 • کد تعرفه گمرکی ارابه های خودرو مجهز به موتور برقی ۸۴۲۷۱۰
 • کد تعرفه گمرکی مربوط به ارابه های خودرو مجهز به موتور برقی نو ۸۴۲۷۱۰۱۱
 • کد تعرفه گمرکی مربوط به ارابه های خودرو مجهز به موتور برقی مستعمل ۸۴۲۷۱۰۱۲
 • کد تعرفه گمرکی لیفتراک ها متعلق به ردیف ۸۴۲۷ بوده که واردات آنها با توجه به نو یا مستعمل بودن این دستگاه دارای ۶ تا ۴۰ درصد حقوق ورودی می باشند.

واردات و ترخیص لیفتراک توسط تاژ ترخیص

همانطور که گفته شد با صنعتی شدن تولیدی‌ها، کارگاه ها و کارخانه ها نیازهای جامعه به ماشین های بزرگتر و دستگاه های حمل مواد بیشتر شد. از این رو بهترین راه چاره و برطرف کردن این نیاز وجود ماشینی با ابعاد کوچک ولی قدرت بالا بود که تولید و ساخت لیفتراک از مهم ترین ها در تامین نیاز جامعه بود. برای واردات شما نیاز به یک فرد ماهر دارید که بتواند تمامی مراحل را به طور صحیح اجرا کند، به نیازها و تقاضای جامعه آگاه باشد، کالاهای ضروری را بشناسد و از بهترین تولیدکننده واردات کالا را انجام دهد. لیفتراک نیز مانند کالاهای دیگر دارای روند خاص خود است اگرچه اکثر مراحل در ترخیص و واردات مشابه هم هستند با این حال در هزینه ها بسته به نوع کالا ممکن است میزان آن متغیر باشد. پس از واردات کالاها در انبارهای گمرک نگهداری می‌شوند تا زمانی که زمان آزادسازی آن ها برسد. حال نوبت به ترخیص کار گمرک می‌رسد که باید طبق قوانین با همراه داشتن کارت بازرگانی اقدام به ترخیص کالاها کند. این شخص می‌تواند شخصی حقیقی یا حقوقی باشد که از به عنوان نماینده از سمت شرکت کارهای آزادسازی کالا را انجام می‌دهد. برای ترخیص لیفتراک باید روند را به دست ترخیص کار بسپارید تا ضمن سرعت بخشیدن به آن، از هزینه‌های اضافی شما جلوگیری کند. تاژ ترخیص با داشتن سابقه درخشان در واردات و ترخیص توانسته است مورد توجه بسیاری از تاجران باشد.

راه هایی برای سرعت بخشیدن به ترخیص لیفتراک!

 • تطبیق کالا با مدارک ثبت شده و مشخص نمودن کد تعرفه گمرکی
 • مشخص نمودن سه مسیر سبز، زرد و قرمز و در نهایت تاییدیه مدارک مسیر سبز
 • تایید مدارک ثبت شده در اظهارنامه
 • احراز هویت و دریافت شماره کوتاژ
 • اخذ مجوزات مربوطه نظیر کپی کارت بازرگانی، لیست عدل بندی، ترخیص یه، قبض انبار و بارنامه و غیره و ثبت اظهارنامه در سامانه epl
  دریافت تاییدیه بازرسان و کارشناسان

چه لیفتراک هایی در گمرکات ایران ترخیص می‌شوند؟

 • لیفتراک هیبریدی
 • لیفتراک دوگانه سوز (بنزینی و گازی)
 • لیفتراک باتریی
 • لیفتراک گازی
 • لیفتراک دیزلی
 • ترخیص انواع باتری لیفتراک

جمع بندی

لیفتراک یک ماشین یا ابزار بسیار کاربردی به شمار می‌آید که می‌توانید آن را در کارخانه ها بزرگ مشاهده کنید. زیرا نیاز به آن در این محیط ها به شدت نیاز است. این وسیله با داشتن دو شاخک سنگین ترین اجسام را بلند می‌کند و به راحتی می‌توان آن ها را در قسمت های مشخص قرار داد و مرتب کرد. وجود یک ترخیص کار ماهر باعث می‌شود که شما درون پیچیدگی های گمرک نیفتید و هزینه های هنگفتی به عنوان ضرر پرداخت نکنید. تاژ ترخیص با داشتن نیروی کار متخصص، همیشه حرف اول را در واردات و ترخیص زده است، بنابراین می‌توانید بدون نگرانی، واردات کالای خود را به تاژ ترخیص بسپارید و آن ها را در صحت کامل تحویل بگیرید. ایمنی کالا و سالم بودن ان تا زمان تحویل به عهده ترخیص کار تاژ ترخیص است که این وظیفه را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد. برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم با تاژ ترخیص تماس حاصل فرمایید.

نگارنده مقاله آشنایی با واردات و ترخیص لیفتراک : آقای مهندس مهدی شکوری،‌ مشاور و مدرس امور ترخیص کالا

جهت برخورداری از مشاوره ترخیص کالا می توانید با شماره ۰۹۳۸۲۶۹۵۲۷۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *