مشکلات شایع در روند ترخیص کالا

مشکلات شایع ترخیص کالا

مشکلات شایع در روند ترخیص کالا

مشکلات شایع ترخیص کالا : خلاصه‌ای از نحوه واردات و صادرات کالا و مشکلات ترخیص

 همانطور که در مقالات گذشته گفته شد، هر کالای وارداتی برای اینکه بتواند طی یک مسیر درست و قانونی وارد کشور شده و به بازار راه یابد لازم است مقررات و مراحل گمرکی را به طور کامل رعایت کند. پس از طی مراحل لازم برای بررسی کالا و روند ترخیص کالا، اجازه خروج از انبار گمرک صادر شده و کالا به بازار راه می یابد.

با این حال ترخیص مرحله‌ای اجتناب‌ناپذیر برای صادرات واردات کالا است و کسب و کار شما نیاز به دید کاملی در مورد نیازهای ترخیص کالا از گمرک مقصد دارد. همچنین باید مشکلاتی احتمالی را که می تواند در حمل و نقل هوایی و اقیانوسی  شما تأثیر بگذارد، درک کنید. اکنون زمان آن است که مشکلات ترخیص کالا از گمرک را بدانید.

مشکلات احتمالی در ترخیص
حین فرایند ترخیص کالا از گمرک چه مشکلاتی پیش روی بازرگانان قرار می‌گیرد؟
و آیا این مشکلات هزینه ای برای بازرگانان در پی دارد؟
گروه تخصصی تاژ ترخیص راه های گسترده‌ای را برای مشاغل کوچک و متوسط به دنبال تقویت عملیات حمل و نقل صادراتی و کسب اطلاعات در مورد مسائل ترخیص کالا از گمرک بین‌المللی به شما ارائه می دهد.
طبقه بندی اشتباه در حمل و نقل شما
هنگام توصیف محصول خود دراسناد گمرکی، شاید شما آن را به گونه ای طبقه بندی کرده باشید که دیدگاه گمرک کشور مقصد نسبت به محصول شما نادرست باشد. شرکت‌هایی که محصولات و مواد غذایی، تجهیزات پزشکی و موارد تکنولوژی را ارسال می کنند ممکن است در معرض خطر ویژه ای برای این اشتباه در ترخیص کالا باشند.
امور پیش بینی نشده در ترخیص گمرک
هنگامی که بار شما به مقصد خود رسید ، ممکن است مراحل واقعی برای ترخیص کالا بیش از آنچه که در نظر داشته‌اید به طول بیانجامد و یا هزینه‌های بیشتر از انچه که تصور داشته اید به دنبال داشته باشد.این موضوع ممکن است ترخیص کالا از گمرک را تا  زمان پرداخت هزینه به تأخیر می‌افتد.
سایر مشکلاتی که می تواند در  گمرک پیش آید
مسائل بهداشتی و ایمنی:
ترخیص کالا از گمرک انجام نمی شود زیراممکن است اداره حمل و نقل هوایی یا اقیانوسی کالای ارسالی شما را به عنوان یک تهدید بالقوه برای سلامتی یا ایمنی شناسایی کند. در این حالت به احتمال زیاد کالای شما اجازه ترخیص پیدا نمی کند و باید به دنبال گزینه‌های جایگزین برای تغییر مسیر یا برگشت کالا باشید.
مسائل مربوط به اسناد اساسی:
مشکلات اساسی در این رابطه شامل برچسب زدن کالا از قبیل گواهی های مبدا، وزن، مواد تشکیل دهنده و علائم شناسایی و … باشد که برای ترخیص بسیاری از محموله ها لازم است. علاوه بر نقص برچسب‌ها، ترخیص کالا از گمرک معمولاً به دلیل اینکه صادرکننده نتوانسته است کلیه فرم های لازم را ارائه دهد، رد می‌شود.
مقررات بسته‌بندی کشور پذیرنده:
برخی از درگاه‌های مقصد روش های بسته‌بندی ویژه کالاهای وارداتی را قبل از اعطای ترخیص از گمرک تعیین می‌کنند. اگر مواد شما به درستی بسته‌بندی نشده باشد ، ممکن است مجوز حمل و نقل شما برای ترخیص کالا از گمرک رد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *