مراحل ترخیص لوازم خانگی از گمرک

ترخیص لوازم خانگی از گمرک

مراحل ترخیص لوازم خانگی از گمرک

ترخیص لوازم خانگی از گمرک :‌ اگر در نظر دارید به تجارت لوازم خانگی بپردازید، حتما باید با نحوه ترخیص لوازم خانگی از گمرک آشنا شوید. آشنایی با قوانین و مقررات گمرک برای هر تجارتی لازم است و واردات لوازم خانگی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

با توجه به این موضوع که لوازم خانگی از مهم‌ترین عناصر زندگی مردم می باشند اغلب تجار و بازرگانان در اولین تجربه تجارت خود، واردات این کالاها را انتخاب می کنند. از طرف دیگر، وجود تحریم و تورم های روزافزون در کنار کمبود مواد اولیه و امکانات تولیدی این محصولات در کشور ما سبب شد روز به روز، سود واردات کالاهایی همچون لوازم خانگی، پررونق تر از قبل شود. به همین دلیل، واردات لوازم خانگی تبدیل به یکی از تجارت‌های پرسود کشور ما شد که همواره تجار بیشتری را به سوی خود جذب می‌کند. همچنین لوازم خانگی و آشپزخانه از کالاهای پرسود وارداتی از چین نیز محسوب می‌شود. اما باید این نکته را یادآوری کنیم که تجارت و واردات لوازم خانگی به همین سادگی‌ها نیست. چرا که وزارت صمت برای این تجارت، قوانین و مقررات جدیدی تدوین نمود تا نشان دهد واردات این کالا کمی محدودیت دارد.
البته وجود این قوانین، بی دلیل نیست. چرا که اگر نیازهای بازار داخلی به سادگی از طریق واردات لوازم خانگی برطرف شود، اقتصاد داخلی آسیب می‌بیند. حال اگر شما هم از علاقه‌مندان واردات لوازم خانگی هستید باید بدانید که اولین و مهم ترین گام برای ورود به این تجارت، آشنایی و آگاهی کامل از قوانین و مقررات گمرک و ترخیص لوازم خانگی از گمرک است.
واردات لوازم خانگی
واردات لوازم خانگی در چند سال اخیر، با محدودیت روبرو شده است. وجود این محدودیت، بنا به دو دلیل است. دلیل اول به تحریم هایی که در چند سال اخیر بر کشور ما وارد شد، ربط دارد. دلیل دوم نیز مربوط به قوانین و آیین نامه های جدیدی که وزارت صمت برای واردات این کالا، وضع نموده است، می شود. بر اساس این قوانین، اجازه برای واردات هر نوع کالا صادر نخواهد شد. از این رو تمام تجار، حتی تجار تازه کار باید با تمام قوانین و مقررات جدیدی که برای این تجارت، تدوین می شود آشنا باشند. در غیر این صورت متحمل ضرر و زیان جبران‌ناپذیری می‌شوند.
به عنوان مثال، یکی از قوانینی که از سوی وزارت صمت وضع شده، ممنوعیت واردات کالاهایی است که در داخل کشور، تولید می شود. لذا هیچ بازرگان و تاجری نمی‌تواند کالاهایی که تولید کنندگان داخلی، طراحی و به بازار عرضه می کنند را از سایر کشورها خریداری و به بازار، وارد کند.
بنابراین، بهترین راهکار برای تمام تجار و بازرگانان این است قبل از واردات لوازم خانگی، با کالاهای ممنوعه آشنا شوند. برای آشنایی با این کالاها هم می توانید از کتاب قوانین صادرات و واردات کشور کمک بگیرید و هم به یک ترخیص کار گمرک، مراجعه کنید. هر دو مورد، شما با قوانین و آیین نامه های جدید واردات و ترخیص لوازم خانگی از گمرک آشنا می شوید.
ترخیص لوازم خانگی از گمرک
در حال حاضر، یکی از بهترین راهکارهایی که به تجار کمک می کند با قوانین جدید ترخیص لوازم خانگی از گمرک آشنا شوند گرفتن مشاوره بازرگانی از ترخیص کار گمرک است. این افراد، با تجربه و تخصص خود در این زمینه از جدیدترین شگردهای ترخیص کالا آگاه هستند و سبب می شوند محصولات شما در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین هزینه و در امنیت کامل از گمرک، ترخیص شوند. از آنجایی که ترخیص هر کالایی از گمرک، شرایط خاص خود را دارد مراجعه به این متخصصان و مشاوران گمرک به شما کمک می‌کند تجارت پرسودتری را تجربه نمایید.
به عنوان مثال، این افراد می دانند که واردات لوازم خانگی، چه اولویتی دارد یا سود گمرکی این لوازم چقدر است. مهارت این افراد در ترخیص لوازم خانگی از گمرک سبب می‌شود تجار بتوانند در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه، به راحتی، کالای خود را از گمرک، ترخیص کنند. مشاوره گرفتن از ترخیص کار گمرک، یعنی اینکه تجار، فقط کالا و کشور مورد نظر را انتخاب کنند. مابقی مراحل واردات کالا و ترخیص کالا از گمرک به عهده این افراد است و تجار، این کالاها را در کشور، تحویل می گیرند.
از جمله خدماتی که ترخیص کاران گمرک به تجار ارائه می‌دهند می توان به تنظیم اسناد تجاری، تنظیم اظهارنامه گمرکی، اخذ مجوزهای مربوطه برای واردات لوازم خانگی، ثبت سفارش کالا، هماهنگ کردن حمل و نقل کالاهای وارداتی از اسکله گمرک به انبار تاجر، آشنایی با قوانین گمرکی و موانع و محدودیت‌های موجود در واردات لوازم خانگی، ترخیص کالا، برآورد هزینه های واردات و ترخیص و … اشاره نمود.
شرایط ترخیص لوازم و تجهیزات خانگی از گمرک
شرایط ترخیص لوازم خانگی از گمرک نیز مانند سایر کالاهای وارداتی است. به این صورت که صاحب کالا ابتدا باید مجوزهای لازم برای واردات کالا را اخذ کند و سپس، با در دست داشتن اسناد و مدارک لازم و همچنین کارت بازرگانی در گمرک، حضور یابد و با طی کردن مراحل اداری ترخیص، محصول خود را از گمرک خارج نماید.
پرداخت هزینه های واردات و ترخیص کالا، گام دیگری است که باید تجار، در این پروسه طی کنند. برآورد هزینه ها و تعرفه‌های واردات لوازم خانگی نیز به مانند واردات سایر کالاها است. این هزینه ها شامل هزینه هایی مثل هزینه‌های بارگیری، تخلیه، حمل و نقل، ترانزیت، انبارداری و … می باشد. اگر می خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن، کالاهای خود را از گمرک، ترخیص کنید باید در اسرع وقت، نسبت به برآورد هزینه‌های گمرکی و پرداخت آن، اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *