چگونگی ارسال بار به ایران

ارسال بار به ایران

چگونگی ارسال بار به ایران

ارسال بار به ایران : در حال حاضر ارسال بار به‌ ایران برای تجار به امر مهمی تبدیل شده و آنها همواره به دنبال راه‌هایی بی خطر و ارزان برای ارسال بار به ایران می‌گردند.

بسیاری از تجار و بازرگانان کشورمان که در زمینه واردات فعالیت دارند برای ارسال بارهای خود به ایران به دنبال یک سرویس حمل و نقل حرفه‌ای و متخصص هستند. همچنین بسیاری از افراد که به خارج از ایران مهاجرت کرده‌اند یا دانشجویانی که در خارج از ایران زندگی می‌کنند ممکن است قصد ارسال بار‌ به ایران را داشته باشند.

در ادامه مطلب شما عزیزان را با روش‌های حمل بار به ایران آشنا می‌کنیم و نکات مهم و کاربردی را برای موفقیت هر چه بیشتر در مسیر تجارت ارائه می‌دهیم، با ما تا انتها مطلب همراه باشید.

 

روش‌های حمل بار به ایران

برای ارسال بار از دیگر کشورها به ایران روش‌های گوناگونی پیش روی شماست. حمل و نقل هوایی بین المللی، حمل و نقل دریایی، حمل و نقل جاده‌ای و حمل و نقلی ریلی، چهار روش کاربردی برای ارسال بار‌ به ایران می‌باشد.

از آنجا که هر یک از این روش‌ها مزایا و معایبی دارد بنابراین بسیار مهم است که انتخاب روش حمل با دقت بالایی صورت گیرد.

 

ارسال بار هوایی به ایران

حمل بار هوایی یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌ها برای ارسال بار از خارج کشور به ایران است. در این روش حمل، کالاها از طریق هواپیما به ایران ارسال می‌شوند.

سرعت، امنیت، کمترین نرخ تاخیر و رهگیری آسان برخی از مزایای حمل بار هوایی می‌باشد.

هزینه بالا و محدودیت در ارسال بارهای سنگین از معایب این روش حمل می‌باشد.

در صورتی که قصد ارسال بارهای گران قیمت و ارزشمند از دیگر کشورها به ایران دارید یا می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان ممکن مرسوله به دستتان برسد حمل هوایی بهترین گزینه برای ارسال کالا به ایران است.

 

ارسال بار دریایی به ایران

حمل بار دریایی یکی از دیگر روش‌هایی است که از طریق آن می‌توانید بارهای خود را از طریق کشتی از دیگر کشورها به ایران ارسال نمایید.

این روش حمل مناسب‌ترین گزینه برای ارسال بارهای سنگین و حجیم به ایران است.

البته توجه داشته باشید که زمان ارسال مرسوله در این روش نسبت به حمل و نقل هوایی طولانی‌تر می‌باشد، بنابراین در صورتی که می‌خواهید هر چه سریعتر مرسوله به دستتان برسد این روش مناسب نیست.

لازم به ذکر است که هزینه حمل بار دریایی به ایران نسبت به روش هوایی مناسب‌تر می‌باشد.

 

ارسال بار جاده‌ای به ایران

حمل بار زمینی یکی از دیگر روش‌های رایج و کاربردی برای ارسال بار‌ به ایران می‌باشد. در این روش مرسوله‌ها از طریق راه‌های جاده‌ای و با کامیون و دیگر وسایل نقلیه از دیگر کشورها به ایران ارسال می‌شوند.

حمل جاده‌ای یکی از بهترین روش‌ها برای ارسال بار از کشورهای همسایه به ایران است. در صورتی که قصد ارسال بار از کشورهای با فاصله بیشتر به ایران را دارید باید به این موضوع توجه داشته باشید که ارسال بار بسیار زمانبر خواهد بود.

طولانی بودن زمان انتقال کالا، تاخیر در برنامه حمل و محدودیت در ارسال کالای حجیم و عظیم الجثه برخی از معایب حمل و نقل جاده‌ای می‌باشد.

 

ارسال بار ریلی به ایران

حمل بار به صورت ریلی یکی از دیگر روش‌ها برای ارسال کالا به ایران است. این روش حمل و نقل برای ارسال بار از کشورهایی که خطوط راه آهن در آنها توسعه یافته است به ایران رایج می‌باشد.

امنیت بالا، امکان حمل کالاهای تخصصی و قیمت مناسب برخی از مزایای این روش حمل می‌باشد.

تاخیر در زمان ارسال کالا، نبود زیرساخت‌های لازم در بسیاری از کشورها، طولانی بودن زمان حمل بار و محدودیت در ارسال بارهای حجیم برخی از معایب این روش حمل و نقل می‌باشد.

 

بهترین روش برای ارسال بار‌ به ایران

برای ارسال بار به ایران روش‌های گوناگونی وجود دارد و نمی‌توان گفت کدام روش حمل بهترین راه برای ارسال بار‌ به ایران است. به عبارتی بهترین روش برای ارسال بار‌ به ایران به هدف شما وابسته است.

در صورتی که زمان تحویل کالا برایتان حائز اهمیت است بهتر است از روش هوایی برای ارسال بار‌ به ایران استفاده کنید.

اگر حساس به قیمت هستید و به دنبال مناسب‌ترین روش حمل هستید حمل بار دریایی و ریلی انتخاب‌های مناسبی می‌باشد.

برای ارسال بارهای گران قیمت و با ارزش که ایمنی بسیار مهم می‌باشد، بهتر است از روش هوایی برای ارسال کالا به ایران استفاده کنید.

در صورتی که بار شما حجیم است یا وزن بالایی دارد، بهتر است برای ارسال بار روش دریایی را انتخاب کنید.

برای ارسال بار از کشورهای همسایه به ایران، حمل جاده‌ای روشی مناسب برای ارسال کالا به ایران می‌باشد.

 

حمل بار از چین به ایران

با توجه به شرایط اقتصادی کشور چین، امروزه ارسال کالا از چین به ایران طرفداران بسیاری داشته و تجار و بازرگانان بسیاری این کشور را برای تامین قطعات و کالاهای مورد نیاز انتخاب می‌کنند.

واردات کالا از چین به ایران مزایای بسیاری برای بازرگانان کشورمان به همراه داشته و نتایج آمار و بررسی‌ها نیز نشان می‌دهد که این کشور در سال 1400 حدود ۲۴ درصد از سهم واردات را به خود اختصاص داده است.

یکی از موضوعات مهمی که هنگام ارسال بار از چین به ایران باید به آن توجه داشت، انتخاب یک شرکت معتبر برای ارسال بار است.

 

حمل بار از دبی به ایران

همسایگی دبی با کشورمان، تنوع کالا و امکان ارسال کالاهای تحریم شده، واردات آسان و بدون نیاز به اخذ بسیاری از مجوزهای گمرکی، نداشتن قوانین و مقررات دست و پاگیر گمرکی و غیره برخی از مزایای واردات کالا از دبی به ایران می‌باشد.

مزایای بسیار حمل بار از دبی به ایران این کشور را به یکی از انتخاب‌های اول تجار و بازرگانان برای واردات تبدیل کرده است.

در صورتی که قصد ارسال بار از دبی به ایران را دارید و کیفیت و سرعت ارسال بار برایتان حائز اهمیت می‌باشد می‌توانید با خیالی آسوده و بدون نگرانی مراحل ارسال بار را به تاژ ترخیص بسپارید.

 

حمل بار از ترکیه ایران

کشور ترکیه یکی از قدیمی‌ترین شرکای تجاری کشورمان بوده و ارسال بار از ترکیه به ایران برای تجار و بازرگانان کشورمان بسیار حائز اهمیت است.

سپردن مراحل حمل به یک شرکت معتبر و با سابقه یکی از موضوعات مهمی است که هنگام حمل بار از ترکیه باید به آن توجه داشته باشید. دارا بودن نمایندگی در کشور ترکیه، بهره‌مندی از نیروهای متخصص، دریافت مجوزهای قانونی و غیره برخی از مهم‌ترین موضوعاتی است که هنگام انتخاب شرکت حمل و نقل بین ‌المللی بایستی به آن توجه داشت.

 

چگونگی محاسبه هزینه ارسال بار‌ به ایران 

هزینه حمل بار، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که هنگام ارسال بار‌ به ایران باید به آن توجه داشت.

عوامل گوناگونی بر هزینه حمل بار به ایران تاثیرگذار می‌باشد.

وزن جرمی و حجمی مرسوله، فاصله کشور مبدا و مقصد، نرخ حواله، نوع کالا، تعداد کالا و غیره برخی از مهم‌ترین موضوعاتی است که بر نرخ ارسال بار‌ به ایران تاثیرگذار می‌باشد.
از میان عوامل ذکر شده ابعاد و وزن بسته بندی مهم‌ترین عامل برای تعیین هزینه ارسال بار‌ به ایران هست. بنابراین برای تعیین هزینه حمل، وزن و حجم کالایی که قصد ارسال دارید اهمیت دارد.

وزن حجمی بر اساس cbm یا ابعاد کالا در نظر گرفته می‌شود و میان وزن جرمی و حجمی هر کدام که بالاتر باشد ملاک تعیین هزینه حمل می‌باشد.

فاصله میان کشور مبدا و مقصد عامل مهم دیگری است که بر هزینه حمل بار به ایران تاثیرگذار هست. هر چه فاصله میان مبدا و مقصد بیشتر باشد بدون شک هزینه حمل بیشتر خواهد بود. البته باید این موضوع رو باید در نظر بگیرید که ارسال شما به صورت مستقیم هست یا از طریق کشور میانی صورت می‌گیرد.

روش حمل و نقل موضوع مهم دیگری است که هنگام محاسبه هزینه حمل بار باید به آن توجه داشته باشید.

نگارنده مقاله چگونگی ارسال بار‌ به ایران : آقای مهندس مهدی شکوری،‌ مشاور و مدرس امور ترخیص کالا

جهت برخورداری از مشاوره ترخیص کالا می توانید با شماره ۰۹۳۸۲۶۹۵۲۷۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *